PORL

کسی که زیادی سرگم است،عقلش کم است!

نگاهی به احاديثی از پيامبر اسلام حضرت محمد (ص) بخش پايانی

حضرت محمد (ص) : بخيل ترين مردم كسی است كه از سلام كردن بخل ورزد. … حضرت محمد (ص) : خداوند به وسيله نيكی با پدر و مادر عمر انسان را زياد می كند. … جز اين نيست كه در قيامت هركسی را جزا می دهند به اندازه عقلش. … هفتادهزار حسنه می دهد و اگر درجائی كه آب كم باشد به مومنی آب دهد مانند اين است كه دو نفر از فرزندان اسماعيل (ع) را آزاد كرده باشد.

چهل حدیث منتخب از امیر المومنین (ع) – YJC

علم با بخشش و انفاق به مردم کم نمی شود ولی … مومنان دانا را نشنود و از دانش علمای ربانی بهره نگیرد رفته رفته عقلش می میرد.

گنجور » مولوی » مثنوی معنوی » دفتر سوم » بخش ۱۵ – روان شدن …

در حدیثی آمده است که هر کس روزی در ده بماند،یک ماه احمق می شود و اگر یکماه در ده … علت مناطق روستایی زیاد رفتم، با رفتار و اخلاق و شخصیت روستاییان آشنا هستم. … و چون در روستا ایده ی استفاده از صنعت و تکنولوژی کم و دور از دسترس و پرزخمت به نظر می آید … در این داستان هم شهری را که انتظار می رود که از عقلش خردمندانه استفاده کند …

گنجینه معرفت در گلبرگ

خوشبخت ترین مردم کسی است که لذت های زودگذر را برای لذت های دیرپا ترک کند. … مبادا کم بودن سپاسگزاران تو را نسبت به انجام دادن کار نیک بی رغبت کند. … غافل از اینکه فاصله خود را با شرف و انسانیّت زیاد می کنند. … انسان باید متوجه باشد تا در آن لحظه مبادا خدای ناکرده، امیال شیطانی بر عقلش چیره شود و به جای تفکر و عاقبت …

کلمات قصار – ..:: پایگاه اطلاع رسانی سید صادق حقیقت ::. …

امام علی: مربی لایق کسی است که از غریزه عشق به کمال و ترقی خواهی کودک استفاده کند. … شب گوش فرا دهی خواهی شنید که کوهها و دریاها و جنگلها با خود کم بینی و هراس خاصی نیایش می کنند . … سقراط: آن انسانى عاقل تر است، كه مى داند عقلش كمتر است. … سروانتس: آن كه ثروت خود را باخت، زياد باخته است، ولى آن كه شهامت خود را باخت، پاك.

احادیث امام علی (بخش3) – فرمانده كل قوا (…) حسين ابن علي – …

مولا علي (ع) : غضب آتشي است مشتعل ، کسي که خشم خود را فرو نشاند ( خشم خود را نگه دارد ) … نفساني خويش اعتماد نمائي زيرا تکيه به آرزوها متاع مردم احمق و کم خرد است . … عرض كرد: مطلب آن طور نيست كه گمان كرده‌اند و سپس توضيح داد كه: دوستان زياد … كه نوخاسته و از دانش بي‌بهره است، جواني كه رأيش ضعيف و عقلش نارسا و منحرف است.

آخرین وظایف منتظران/وظائف آخرین منتظران-1 – حوزه علوم …

ﺳﺮﮔﺮﻣ. ﯽ. اﺻﻠ. ﯽ. زﻧﺪﮔ. ﯽ. ﻣﺎ،. ﻣﺮاﻗﺒﺖ. از. ﻫﻮا. ي. ﻧﻔﺲ. ﭘﻨﻬﺎن. و. ﮐﻨﺘﺮل. ﯾﻓﺮ. ﺐ. ﻫﺎ. ي. ﻧﻔﺲ. اﺳﺖ … اﺳﺖ. ﮐﻪ. از. ﺧﻮاﺳﺘﻪ. ﻫﺎ. ي. ﺑﺪش. دل. ﺑﮑَﻨﺪ. /. اﮔﺮ. اﻫﻞ. اﻋﺘﺮاف. ﺑﻪ. ﺑﺪ. ي. ﯾﻫﺎ. ﻤﺎن. ﻧﺒﺎﺷ. ﻢ،ﯿ. ﮐﻢ. ﮐﻢ. ﺑﺪ … آﯾﺪ اﻧﺠﺎم دﻫﺪ، و ﻧﻔﺲ اﻧﺴﺎن آرزوﻫﺎي زﯾﺎد دارد؛ ﻣ ﯿ ﺎﻟَﮥٌ إِﻟَﻰ اﻟﺸﱠﻬ ﻮ ات ، ﻣ ﺘَﺜَﺎﻗ ﻠَﮥٌ ﺑِﺎﻟْﺨَﯿ ﺮَات ﮐَﺜ ﯿﺮَةُ اﻟْﺂﻣ … ﮐﺴـﯽ ﮐـﻪ. ﻋﺎﺷﻖ. « ﺑﺰن و ﺑﮑﻮب. » اﺳﺖ و ﺷﯿﻔﺘﮥ ﺗﻔﺮﯾﺤﺎت اﯾﻦ. ﭼﻨﯿﻨﯽ اﺳﺖ، ﭼﻘﺪر ﻋﻘﻠﺶ ﮐﺎر ﻣـﯽ. ﮐﻨـﺪ؟

احادیث از امام علی «عليه السلام» – بخش 1 – پایگاه اینترنتی …

امام علي (ع) : هشت کس اگر اهانت ديدند ديگري را ملامت نکنند : آنکه بي دعوت بر سفره اي حاضر شود . … امام علي (ع):چه خوب است که تمام صحبتها و سخنان شما ذکر خدا و قرائت … زياد هم باشد هرگز بسيار مشمار و گناه خود را هر قدر هم کم باشد اندک مشمار . … دانا را نشوند و از دانش علماي رباني بهره نگيرد رفته رفته عقلش مي ميرد.

برچسب‌ها:, , , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر